nadpis masáže Katka rehabilitace
 

Aromatická masáž

Aromaterapeutická masáž je relaxační masáž spojená s léčivým účinkem éterických olejů, podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organizmu a harmonizuje tělo i psychiku, celkově uklidňuje. Použité oleje jsou vonné koncentrované výtažky z rostlin, získávané se tradičními metodami. Takto je dosaženo maximálního zachovávání terapeutických vlastností rostlin. Každý olej má své vlastní charakteristické vlastnosti, využívané pro specifické účely. Společnou vlastností používaných olejových extraktů jsou antiseptické, protivirové a antibakteriální účinky. Některé oleje mají stimulující účinky, jiné naopak zklidňují.

Specifický účinek éterických olejů spolu s relaxační masážní technikou vyvolává příznivou regenerační odezvu v organizmu. Éterické oleje jsou vybírány do masážní směsi pro každého klienta cíleně tak, aby napomáhaly odstraňovat jeho zdravotní potíže a uvedly jeho organismus do rovnováhy.

Po aromaterapeutické masáži se nedoporučuje koupel, aby mohly éterické oleje příznivě působit na celý organizmus klienta co nejdéle, tj. nejlépe přes celou noc.