nadpis masáže Katka rehabilitace
 

Čínská tlaková masáž

Čínská tlaková masáž patří mezi řadu úspěšných léčebných a regeneračních technik tradiční čínské medicíny, spočívá v masáži aktivních bodů konečky prstů. Při tlakové masáži se pracuje s akupunkturními body, obnovuje se průchodnost meridiánů a tím i rovnováha v těle. Výhodou této masáže je, že neovlivňuje pouze svaly, ale i orgány uložené v hloubce, a potíže v nich. Aplikuje se na suchou pokožku bez použití olejů.

Čínská tlaková masáž vyžaduje hluboké znalosti o lidském těle a o léčbě jednotlivých problémů. Masáž vyžaduje znalosti tradiční čínské medicíny, která vnímá lidské tělo a psychiku jako nedílně propojený celek, v němž jsou všechny orgány navzájem propojeny.

Čínská tlaková masáž je intenzivní masáží, která pracuje i s citlivými body a využívá větší fyzické síly maséra. Přesto masáž není bolestivá. Díky tomu však čínská tlaková masáž hodně stimuluje, výrazně pozitivně motivuje a spouští očistný režim v těle a posiluje tak samoléčicí schopnosti organizmu.

Čínská tlaková masáž odbourává napětí a stres, zmírňuje bolesti hlavy, migrény, psychickou podrážděnost a nespavost. Odstraňuje bolestivost zad a pohybového aparátu, oběhové potíže a zažívací či vylučovací problémy.

S ohledem na charakter čínské tlakové masáže doporučujeme pravidelné provádění.