nadpis masáže Katka rehabilitace
 

Klasická masáž

Klasická masáž působí příznivě na celý organismus, zejména tlumí bolesti pohybového aparátu, povzbuzuje krevní i lymfatický oběh, zlepšuje motoriku, prokrvuje a zlepšuje činnosti hloubkových tkání a orgánů, podporuje dech a zvyšuje kapacitu plic, zrychluje metabolizmus, příznivě stimuluje nervový systém, harmonizuje celý organizmus.

Klasická masáž pomáhá vyrovnávat následky způsobené jednostrannou činností, přetěžováním a nesprávným držením těla, čímž se výrazně podílí na prevenci bolesti zad a kloubů

Podle hloubky použitých masážních hmatů se nervová zakončení buď stimulují nebo uvolňují, při tom dochází k relaxaci bolestivě napjatých svalů. K masáži se používají tělové a masážní oleje. Preventivně je vhodná masáž celková, kde se masírují nohy z obou stran, záda a ruce i šíje.

Klasická celotělová masáž není vhodná při horečce, celkové slabosti, pokročile osteoporóze, probíhajícím infekčním onemocnění, průjmu či otocích. Nelze provádět při infekčním onemocnění kůže a kožního aparátu.

Bezprostředně před masáží se nedoporučuje jíst (platí to obecně pro všechny masáže). Po skončení masáže je vhodné pít hodně tekutin, aby se z těla vyloučily přirozenou cestou toxiny.